Tarot

Cykl Jonasa - astrologiczna metoda planowania rodziny

Cykl Jonasa to naturalna metoda przewidywania płodności, autorstwa słowackiego lekarza dra Jonasa. Powstała w połowie lat 60. XX wieku. Zwolennicy naturalnych metod planowania rodziny znają i stosują tę metodę, przyczyniając się do rozpowszechnienia jej na całym świecie. Mimo że najnowsze badania naukowe nie potwierdzają jej skuteczności, bywa ona jednak ostatnią deską ratunku dla osób, które od lat starają się o dziecko, a także dla tych, którym z różnych względów zależy na narodzinach dziecka o wybranej płci.

Cykl Jonasa może służyć planowaniu poczęcia i płci dziecka. Do badań nad tą metodą zainspirowały dr. Jonasa i jego zespół doniesienia o ciążach, które rozpoczęły się zapłodnieniem w okresie bliższym menstruacji niż owulacji. Dzisiejsza medycyna zaprzecza takiej możliwości, a spostrzeżenia kobiet na ten temat traktowane są po prostu jako pomyłka w dacie stosunku lub ostatniej menstruacji. Lekarze zresztą nie zawsze zwracają uwagę na to, co mówią do nich pacjentki, a szczególnie kobiety w ciąży traktowane są przez nich jak nie do końca sprawne umysłowo i fizycznie. Ciekawe byłoby powiązanie cyklu Jonasa z obecnym w opisach ludzkiej płodności zjawiskiem tzw. owulacji spontanicznej (czyli przypadkami, gdy kobieta zachodzi w ciążę niezgodnie z normalnym cyklem owulacyjnym, np. w wyniku silnego pobudzenia emocjonalnego, związanego ze współżyciem z innym niż stały partner, a szczególnie atrakcyjnym mężczyzną). Brak jednak dotąd badań, które rozstrzygnęłyby tę kwestię.

Teoria dr. Jonasa opiera się na założeniu, że oprócz znanego medycynie cyklu owulacyjnego, istnieje jeszcze drugi, trudny do zbadania obecnie stosowanymi metodami. Pierwszy cykl wyznaczany jest przez rytm menstruacji. Drugi zaś jest cyklem księżycowym, zależnym od pozycji księżyca w chwili urodzenia się kobiety pragnącej zajść w ciążę.

Według tej koncepcji "ukryta" owulacja w drugim cyklu - księżycowym - ma miejsce, gdy Księżyc jest w takiej samej odległości kątowej od Słońca, w jakiej znajdował się w momencie urodzenia się kobiety. Jeśli na przykład horoskop urodzeniowy kobiety mówi, że Księżyc znajdował się w odległości 30 stopni kątowych od Słońca, to księżycowa owulacja u tej kobiety będzie zachodzić za każdym razem, kiedy Księżyc znajdzie się na niebie w odległości 30 stopni kątowych od Słońca. Ponieważ pełny obieg Księżyca trwa 28 dni, więc przez taką samą odległość kątową od Słońca, w jakiej znajdował się w horoskopie urodzeniowym, przechodzi on raz w miesiącu. Znak zodiaku, w jakim znajdują się Słońce i Księżyc oczywiście będzie za każdym razem inny, liczy się natomiast sama odległość kątowa pomiędzy Słońcem a Księżycem.

Cykl księżycowy trwa przez cały okres płodności kobiety. W wypadku trudności z zajściem w ciążę rekomenduje się, aby starać się o dziecko wtedy, gdy dni płodne cyklów menstruacyjnego i księżycowego nakładają się na siebie. Wyliczenie cyklu Jonasa pozwala zidentyfikować te momenty i tym samym wskazać dni a nawet godziny, w których poczęcie jest najbardziej prawdopodobne. Według dr. Jonasa zastosowanie się do tych wskazówek daje 99% prawdopodobieństwo zapłodnienia.

Metoda Jonasa pozwala także z pewnym prawdopodobieństwem określić płeć poczętego dziecka. Według jej twórców płeć dziecka zależy od znaku, w jakim znajduje się Księżyc w momencie poczęcia, ale liczonym dla "ukrytego" cyklu, jeśli wtedy nastąpiło współżycie.

Znaki Barana, Bliźniąt, Lwa, Wagi, Strzelca i Wodnika sprzyjają poczęciu chłopca. Znaki Byka, Raka, Panny, Skorpiona, Koziorożca i Ryb sprzyjają poczęciu dziewczynki.


Jeśli masz trudności z zajściem w ciążę lub chcesz zadecydować o płci swojego dziecka, możesz uzyskać wyliczenie całorocznego przebiegu cyklu Jonasa (a potem porównać je z przebiegiem cyklu menstruacyjnego i znaleźć momenty nakładających się owulacji).


Jeśli jesteś zainteresowana taką informacją, wpisz swoje dane w tabelce poniżej. Następnie wyślij zgłoszenie. Po wysłaniu go pojawi się strona umożliwiająca zapłacenie za usługę (50 złotych - cykl Jonasa na cały rok). Płatności przyjmujemy za pośrednictwem firmy PayPal. Jeśli nie masz konta PayPal, możesz zapłacić kartą kredytową lub debetową. Procedura jest prosta i trwa ok. 3 minut. Odpowiedź otrzymasz drogą mailową w ciągu 24 godzin.


Imię i nazwisko: np. Anna Kowalska
Data urodzenia: np. 25-12-1978
Godzina urodzenia: np. 17:45
Miejsce urodzenia: np. Warszawa
Adres e-mail: np. akowalska@wp.pl
Powtórz adres e-mail: